W kwietniu 2013 roku, po trzydziestu latach reaktywowana została Drużyna Harcerska w Naszym Domu. W szeregi harcerzy wstąpiło 10 osób a druhną drużynową została Natalia Zarecka. Drużyna z Białowieży podlega pod Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Bielsku Podlaskim. To dzięki Komendzie Hufca cała nasza drużyna otrzymała umundurowanie oraz szansę aby zaistnieć.
ImageImage
      Rozkazem L. 8/2013, pkt. 3.2.3, Komendanta Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim została przyjęta w poczet drużyn hufca Wielopoziomowa Drużyna Harcerska działająca przy Domu Dziecka w Białowieży. Otrzymała numer:  5 WDH
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
     Byliśmy na Jesiennym Złazie Andrzejkowym w Bielsku Podlaskim.
ImageImageImageImageImage

     Obchody Dnia Odzyskania Niepodległości.

ImageImageImageImage

  Udział w zlocie w Bielsku Podlaskim w dniach 19-21 maj 2017.
ImageImageImageImage


     W dniach 22-24 kwietnia uczestniczyliśmy w wiosennym zlocie, który tego roku odbył się w Domanowie. W Szkole Podstawowej przez trzy dni wspólnie integrowało się ok. 250 osób z środowisk harcerskich należących do Hufca Bielsk Podlaski. Tegoroczny zlot powiązany był z obchodami Świętego Jerzego- patrona harcerzy. W drugi dzień przybył bp. drohiczyński Tadeusz Pikus - a więc ten zlot był szczególny i wyjątkowy.
     Bogatsi o doświadczenia czekamy na kolejne niezapomniany przygody !
ImageImageImage
ImageImageImage


Betlejemskie Światło Pokoju ? Zauważ człowieka?

     21 grudnia harcerze z naszej drużyny odebrali w Bielsku Podlaskim Betlejemskie Światło Pokoju oraz jak co roku uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym wszystkich środowisk harcerskich. Następnego dnia światełko zostało rozniesione po instytucjach na terenie Białowieży.
Image


Jesienny Złaz Andrzejkowy
     W dniach 20-22.11.2015 odbył się VII Jesienny Złaz Andrzejkowy, który miał miejsce  w Bielsku Podlaskim. Wzięło w nim  udział pond 300 zuchów, harcerzy oraz instruktorów.
     W sobotnie popołudnie odbył się Zjazd Nadzwyczajny ZHP, w takcie którego instruktorzy wybierali władze Hufca. Komendantem jednogłośnie został wybrany nowy ?stary? komendant dh. phm. Dariusz Kośko.
     Na złazie nie zabrakło wielu  wrażeń, dwoje harcerzy z naszej drużyny podczas sobotniego świeczkowiska złożyło przyrzeczenie i otrzymało harcerski krzyż.  Była to dla nas kolejna niezapomniana przygoda ? Czuwaj!
ImageImageImageImage
Image ImageObchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę
     11 listopada nasza drużyna harcerska brała udział w obchodach 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 
Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Kościele, następnie odbyło się uroczyste składanie wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy którym wartę honorowa pełniły miedzy innymi nasze harcerki.
ImageImageJesteśmy Jednością
     IV biwak ?Jesteśmy jednością? w Doktorcach już za nami. Na imprezie ponad 300 zuchów i harcerzy wspólnie bawiło się, integrowało i zdobywało nowe doświadczenia.
ImageImageImageImageImage


Wakacje 2015.
     Już po raz trzeci mieliśmy możliwość korzystania z wypoczynku letniego organizowanego przez Hufiec Bielsk Podlaski. Pięcioro naszych wychowanków w dniach 1-14.07 odpoczywało w Rydzewie. W czasie obozu dzieci korzystały z zajęć programowych oraz wielu atrakcji tj. rejs po jeziorach statkiem żeglugi mazurskiej, zwiedzanie Giżycka, warsztaty prowadzone przez psychologa i ratownika, korzystanie z kąpieliska oraz sprzętu wodnego i wielu innych. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy, pozostały nam wspomnienia za które bardzo dziękujemy Hufcowi.
ImageImageImageImage


Złaz Andrzejkowy
     Kolejna przygoda za nami. W dniach 21-23.11.2014 uczestniczyliśmy w VI Jesiennym Złazie Andrzejkowym, który tego roku odbył się w Topczewie. Bogatsi o nowe doświadczenia czekamy z utęsknieniem na kolejne spotkania w środowisku harcerskim.
     Czuwaj!
ImageImageImageImage


Rajd ? Jesteśmy jednością?
    Po raz kolejny mięliśmy okazję spotkać się w gronie harcerskim. W dniach 19-21.09.2014 braliśmy udział w trzydniowym rajdzie pieszym.
    Rajd rozpoczął się w piątkowe popołudnie, wyruszyliśmy z Bielska Podlaskiego do Doktorc. Naszej drużynie udało się dojść do celu i przejść 18 kilometrów, jako jednej z nielicznych i najwytrwalszych z czego jesteśmy bardzo dumni. Po pokonanej trasie i zakwaterowaniu miło spędzaliśmy wieczór przy ognisku śpiewając znane piosenki harcerskie.
    Drugi dzień rajdu zapowiadał się równie ciekawie. Pokonaliśmy 14 kilometrową trasę. W połowie drogi czekał na nas gorący posiłek w warunkach polowych. Mimo przejścia tylu kilometrów z uśmiechem na ustach bawiliśmy się na wieczornej harcotece.
     W niedzielę szybkim marszem wyruszyliśmy do Strabli, gdzie uczestniczyliśmy w  katolickiej Mszy Świętej. Po powrocie na bazę był czas na pakowanie plecaków, sprzątanie domków, uściski, całuski i misiaczki na pożegnanie :)
ImageImageImageImageImageImageImageImage


Wakacje 2014    
      Sześcioro wychowanków z naszej drużyny dzięki dobremu sercu Hufca w Bielsku Podlaskim miało okazję przeżyć dwutygodniową przygodę w Rydzewie.
    W czasie trwania obozu dzieci korzystały z wielu zajęć programowych, które zawierały elementy harcerstwa. Organizowane były interesujące zajęcia  prowadzone przez terapeutę i psychologa w czasie których poruszane były kwestie uzależnień i problemów życia codziennego nastolatków. Dzięki warsztatom prowadzonym przez ratownika podszkoliliśmy swoją wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Troje wychowanków uczyło się żeglarstwa i udało im się zdobyć patenty żeglarskie. Podczas trwania obozu korzystaliśmy z pięknej, słonecznej pogody i nie zabrakło w naszym harmonogramie dnia  plażowania oraz zabaw w wodzie. Do swojej dyspozycji mięliśmy sprzęt wodny, który cieszył się dużą popularnością w upalne dni. Odbyliśmy rejs statkiem i zwiedziliśmy Giżycko.
    Hufcowi bardzo serdecznie dziękujemy z możliwość uczestniczenia w obozie oraz za miło spędzony czas. Czuwaj!
ImageImageImageImage

09.06.2014
     W dniach 6-8.06 2014r. wszystkie środowiska harcerskie spotkały się w Bielsku Podlaskim aby wspólnie obchodzić jubileusz 95 lecia bielskiego hufca. Nasza drużyna z Białowieży również uczestniczyła w tym ważnym zlocie.
     Główne obchody rozpoczęły się w sobotnie popołudnie przy pomniku kpt. Wł. Wysockiego. Przed uroczystym złożeniem kwiatów braliśmy udział w biegu patrolowym. Uczestniczyliśmy także w koncercie i prezentacji drużyn w muszli koncertowej. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do Zespołu Szkół Nr 3 gdzie mieliśmy zapewniony nocleg. W niedzielę uczestniczyliśmy w katolickiej mszy polowej a następnie na apelu końcowym pożegnaliśmy się z zaprzyjaźnionymi drużynami. Tak dobiegł koniec naszej kolejnej przygody.
ImageImageImage


2014-05-11
Obchody Św. Jerzego.

     Dnia 10.05.2014r. nasza drużyna harcerska wyruszyła do Milejczyc, aby wspólnie z innymi harcerzami świętować obchody Św. Jerzego ? patrona harcerzy. Uczestniczyliśmy w mszy świętej w kościele oraz cerkwi w intencji Zuchów, Harcerzy i Instruktorów. Następnie braliśmy udział w grze terenowej do której wcześniej mieliśmy się przygotować, przypominając sobie postać św. Jerzego. Po dotarciu na metę czekał na nas ciepły posiłek oraz słodkości. Na koniec spotkania zatańczyliśmy wspólnie belgijkę.
ImageImageImageImage

2013-10-25
IX Hufcowy Konkurs Recytatorski.

     Dnia  17.10.2013r. w Bielsku Podlaskim odbył się IX Hufcowy Konkurs Recytatorski ?W hołdzie Papieżowi ? BT. Janowi Pawłowi II?. Zgodnie z regulaminem konkursu dwie osoby z naszej drużyny Sandra i Żaneta godnie ją reprezentowały. Ich zadaniem było przygotowanie pięknej recytacji jednego z utworów poezji lub prozy Jana Pawła II.
     W trakcie konkursu komisja oceniała dobór repertuaru, emisję głosu i wyraz artystyczny. Na tej podstawie udało się wybrać laureatów  w poszczególnych kategoriach wiekowych. Żaneta zdobyła wyróżnienie za recytację trudnego wiersza pt. ?Dzieci?. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie. Czekał też na nas słodki poczęstunek a w trakcie narady komisji śpiewaliśmy piosenki harcerskie i pląsaliśmy.


25-11-2013
W dniach 22-24.11.2013r. uczestniczyliśmy w V Jesiennym Złazie Andrzejkowym w Strabli.
 ImageImageImageImage

2013.10.20
     Rozkazem L. 8/2013, pkt. 3.2.3, Komendanta Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim Zamknięto okres próbny i została przyjęta w poczet drużyn hufca Wielopoziomowa Drużyna Harcerska działająca przy Domu Dziecka w Białowieży. Otrzymała numer:  5 WDH


2013-09-30
Biwak na pożegnanie jesieni
     Drużyna harcerska z Domu Dziecka w dniach 27-29.09.2013 r. przebywała na biwaku w Doktorcach. Wychowankowie miło i sympatycznie spędzili tam czas na wspólnym ognisku, grach i zabawach terenowych. Harcerskie gawędy, wspólny śpiew i nocne warty stwarzały realia godne harcerzy. Najciekawsze były podchody, które odbywały się w Strabli. Nasza drużyna jest młoda ale waleczna i dzielna.  Nie dopisała pogoda, było zimno ale któż by się tym przejmował. Czekamy na następne przygody i wyzwania.
ImageImageImageImage
ImageImageImage                                                                                                                                                                 Czuwaj!

2013-07-10
Weekend w Rydzewie

     Dzięki hojności Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim 5 lipca w piękny słoneczny dzień wybraliśmy się do Rydzewa i dołączyliśmy do uczestników obozu harcerskiego. W malowniczej scenerii, w otoczeniu jeziora Niegocin spędziliśmy trzy dni wdrążając się w życie harcerzy, śpiąc w namiotach wojskowych, dostosowując się do zasad panujących na obozie. Obowiązywały nas apele, zaprawy poranne oraz gry i zabawy zgodnie z programem dnia. Druhny i Druhowie zapewnili nam szereg atrakcji, pływaliśmy żaglówkami, rowerami wodnymi oraz skuterem. Uczyliśmy się tańców z uczestnikami programu You Can Dance i integrowaliśmy się przy wspólnym ognisku oraz dyskotece ?pod gołym niebem?. Opaleni, w świetnych humorach z żalem w sercu wieczorem w niedzielę opuściliśmy Bazę Harcerską w Rydzewie.
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w życiu obozowiczów. Mamy nadzieję że wrócimy tam jeszcze nie jeden raz.
                                                                                                                                                           Czuwaj !