2018-06-09
Dzień Dziecka w Sioło Budy.
     8 czerwca w Siole Budy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyły w niej dzieci, opiekunowie, goście i sponsorzy. Przedstawiciele 14 Batalionu Lekkiej Piechoty w Bielsku Podlaskim przygotowali niespodziankę w postaci  toru przeszkód, na którym wychowankowie naprawdę świetnie się bawili.
     W czasie uroczystości odbyła się licytacja prac wykonanych przez dzieci i zaprzyjaźnionych artystów, z której dochód zostanie przeznaczony na wakacyjne wyjazdy dzieci.
     W tym dniu miała również swoje święto usamodzielniona już wychowanka Ewelina. Otrzymała ona ogromną ilość życzeń na dalszą drogę życia a także wiele prezentów.
     Na zakończenie odbyły się warsztaty kulinarne.  Pod okiem Karola Okrasy i Pani Marii dzieci kroiły składniki do chłodniku podlaskiego oraz własnoręcznie ubiły świeże śmietankowe masło. Efekty bardzo wszystkim smakowały.

ImageImageImageImageImageImageImageImage

ImageImageImageImageImageImageImageImage

2018-05-26
Strzelanie w Łomży.
   25 maja, korzystając z zaproszenia Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży uczestniczyliśmy w IX Turnieju Strzeleckim. Pogoda dopisała jak zawsze dopisała więc zabawa była wyśmienita. Wychowankowie sprawdzili swoje umiejętności w strzelaniu z pistoletu sportowego. Osiągnęli rewelacyjne wyniki. Podobnie jak w ubiegłym roku Ania zajęła pierwsze miejsce wśród dziewcząt. W kategorii chłopców Kuba zajął pierwsze a Hubert drugie miejsce. W rywalizacji drużynowej uplasowaliśmy się na drugim miejscu. Przez cały czas turnieju można było kosztować dania z grilla.   
     Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejny Turniej za rok.
ImageImageImageImageImageImageImageImage
2018-05-04
Obchody Święta 3 Maja
     W tym roku dzieci z Domu Dziecka w Białowieży wzięły udział w gminnych obchodach  Święta 3 Maja. Delegacja wychowanków złożyła wiązankę okolicznościową pod krzyżem upamiętniającym  uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Harcerze z V Wielopoziomowej DH działającej w placówce pełnili honorową wartę przy krzyżu łącznie z funkcjonariuszami  służb mundurowych.

ImageImageImageImage