2018-10-31
Kampania "19 DNI"
     W dniach 1-19.11.2018 r. Dom Dziecka w Białowieży bierze po raz 3 udział w międzynarodowej kampanii "19DNI" przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży organizowanej przez fundację "Po Drugie" na terenie Polski.

Image
ImageImageImageImage
ImageImage

     Zapraszamy na wystawę prac w ramach konkursy plastycznego "Stop Przemocy", warsztaty profilaktyczne z młodzieżą, pogadanki, filmy edukacyjne. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Zapraszamy szkoły i instytucje do współpracy. Kampania trwa 19 dni.
2018-10-21
Ambasadorzy dobra.
     W dniu 13.10.2018r. w HDK w Hajnówce odbyła się konferencja 'Pozytywnie zakręceni'.  Wyróżniono na niej ludzi czyniących dobro, ludzi o wielkim sercu, pracujących dla innych. Wśród nagrodzonych znalazła się dyrektor Domu Dziecka w Białowieży p.Krystyna Dackiewicz. Pedagog z wykształcenia, społecznik z zamiłowania. Na konferencji wystąpił zespół taneczny 'Małolaty' z Domu Dziecka z Białowieży.

ImageImageImage
ImageImageImageImageImageImage
ImageImageImageImage

www.facebook.com/2046521992252782/videos/1096069223890850/   - taniec Cyganki.
2018-10-07
V Turniej Piłki Nożnej
     V Turniej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Podlaskiego o Puchar CHEPionatu Piłkarskiego z Warszawy pod honorowym patronatem Starosty Hajnowskiego już za nami. W sobotnich zmaganiach wzięło udział cztery drużyny. Pogoda dopisała. Mecze odbyły się na jednym boisku, grano systemem każdy z każdym. Nad sportową rywalizacją na boisku czuwali sędziowie, panowie Piotr i Karol. Ostateczna rywalizacja zakończyła się, pierwszy raz w historii turnieju, zwycięstwem naszej drużyny. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łomży, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Suwałkach i dziewczęta z Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu. Z pośród zawodników sędziowie wybrali najlepszą zawodniczkę i zawodnika turnieju oraz najlepszego bramkarza. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe a wyróżnieni zawodnicy okolicznościowe statuetki i nagrody indywidualne. Drobne niespodzianki otrzymali opiekunowie.
     Wszystko to było możliwe dzięki naszym sponsorom:
Firma Chep Polska Sp. z o.o. w Warszawie,
Starostwo Powiatowe w Hajnówce,
Burmistrz Miasta Hajnówka,
Wójt Gminy Białowieża,
Fundacja "Oni To My"
Fundacja Dobrych Inicjatyw,
Alina i Wiesław Stolc,
Ewa i Andrzej Rutkowscy,
Anna i Mikołaj Grygoruk,
Katarzyna i Tomasz Sawiccy.
 
      Dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji Turnieju i liczymy na wsparcie przy kolejnych tego typu inicjatywach w Naszym Domu.
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
Image