2019-04-11
Pierwsza pomoc.
   10 kwietnia odwiedził nas ratownik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Przyjechał, aby przy pomocy fantomu ratowniczego nauczyć nas, jak w razie potrzeby pomóc osobie nieprzytomnej. Pokazał, jak w sposób prawidłowy przeprowadzić resuscytację. Następnie każdy mógł poćwiczyć na fantomie. Wychowankowie mogli również zadawać pytania.To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. 
ImageImageImageImageImageImageImage
ImageImageImageImageImageImage
2019-04-07
"Dla kogo pomoc społeczna?"
   W dniu 29.03.2019 r. odbyło się w placówce spotkanie starszych wychowanków  Domu Dziecka z pracownikiem socjalnym GOPS w Białowieży p. Walentym Leoniukiem. Temat spotkania „Dla kogo pomoc społeczna?”. Wychowankowie zostali poinformowani o zasadach korzystania z pomocy społecznej, o tym kto i na jakich zasadach może tą pomoc uzyskać. Młodzieży przypomniano również, czym jest usamodzielnienie. Wszyscy byli  zainteresowani formą pomocy, jaka przysługuje im  po usamodzielnieniu.
Na zakończenie spotkania młodzież opowiedziała o swoich planach na przyszłość.
Takich spotkań będzie więcej….


   Image   Image   

  Image  Image  Image


 

2019-03-10
bajkowo...
    04.03.2019r. wieczór w naszym domu umiliła nam wizyta zaprzyjaźnionej Pani Kasi, która przy akompaniamencie akordeonu i wspólnie śpiewanych piosenek opowiedziała nam bajki.

   

 Image    Image    Image

Image    Image