2017-12-14
Spotkanie opłatkowe w Bazie Paliw w Narewce.
     Kolejny raz na zaproszenie kierownika Bazy  Paliw nr 15 w Narewce wychowankowie Domu Dziecka w Białowieży wzięli udział w uroczystej wigilii zakładowej. Jak co roku były życzenia, łamanie się opłatkiem, pyszne potrawy wigilijne i świąteczny nastrój. Dzieci odwiedził Mikołaj z prezentami, było wspólne śpiewanie kolęd iwspólne rozmowy.
ImageImageImageImageImageImage
2017-12-13
Spotkanie opłatkowe w placówce.
     Na spotkanie opłatkowe w Naszym domu zjechali się ludzie dobrej woli, którzy od lat wspierają wychowanków na tysiące różnych sposobów. Dla naszych gości dzieci i młodzież przygotowały nową (świąteczną) wersję spektaklu „Jaś i Małgosia” w którym znalazło się miejsce również „Dziewczynce z zapałkami”. (Wystąpił Teatr SZTORM, reżyser Joanna Troc). Po przedstawieniu wszyscy goście przeszli do Domu Dziecka gdzie był opłatek, życzenia i oczywiście mnóstwo prezentów.
ImageImageImageImage
Image
ImageImageImageImage
2017-11-21
19 Dni przeciwko przemocy
      W Domu Dziecka w dniach 1-19 listopada 2017 roku została przeprowadzona kampania "19 Dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży". Placówka po raz drugi uczestniczy w tej kampanii społecznej. Przez 19 dni listopada na całym świecie prowadzone są działania walczące z przemocą , propagujące inne metody rozwiązywania konfliktów, pokazująca jak przemocy można zapobiegać.
     W placówce zorganizowano konkurs plastyczny "Stop Przemocy", udział wzięło 6 szkół z powiatu hajnowskiego, łącznie 60 prac plastycznych wystawiono.
1 miejsce zajęła Anastazja ze Szkoły Podstawowej nr.2 z Hajnówki
2 miejsce zajął Krzysztof  ze Szkoły Podstawowej nr.2 z Hajnówki
3 miejsce Martyna ze ZSSP w Białowieży
wyróżnienie otrzymała Kornelia P.

     Wychowankowie brali udział w warsztatach terapeutycznych "Jak walczyć z przemocą? ". Uczyli się identyfikować swoje emocje, nazywać je i wyrażać empatię. Formą przekazu były bardzo pomocne hasła

- nie hejtuj
- nie bij
- nie wyzywaj
- nie krzycz
- zaopiekuj się mną
- nie odtrącaj mnie
- baw się ze mną
- pomóż mi . kiedy proszę
- nie przezywaj się
     Wychowankowie wykonali  znaki zakazu z napisem ''STOP PRZEMOCY ", które umieścili w wybranych według siebie miejscach w placówce. Przed wejściem do budynku Domu Dziecka stał przez 19 dni taki znak oraz plakat przygotowany specjalnie na tą kampanię.
Oglądane były filmy edukacyjne związane z tematem przemocy np.''PIF PAF !!! Jesteś martwy "i  ''Nasza klasa ".  Wystrój placówki zaprojektowała  młodzież. Każdy kto brał udział w kampanii otrzymał Dyplom.

ImageImageImageImageImageImageImage
ImageImageImageImage
ImageImage