2018-11-20
Podsumowanie Kampanii "Stop Przemocy"
     W dniach 01.11.2018r.-19.11.2018r. po raz 3 Dom Dziecka w Białowieży przeprowadził kampanię "Stop Przemocy". Zaprosiliśmy do udziału szkoły z terenu Białowieży i instytucje. Ogłosiliśmy konkurs plastyczny pt. "Stop Przemocy". W konkursie wzięło udział 100 prac z całego województwa podlaskiego. Przygotowaliśmy gazetki tematyczne, zajęcia socjoterapeutyczne z udziałem 70 osób. Jak przeciwdziałać przemocy, jak walczyć z nią, jak nie dopuścić do jej eskalacji. Młodzież na warsztatach uczyła się nazywać swoje emocje, rozładowywać swoją złość przy pomocy prostych technik socjometrycznych jak SOR. Jednocześnie definiowaliśmy przemoc, rodzaje przemocy. Odbyło się spotkanie z policją na temat "Cyberprzemoc". Co grozi młodzieży korzystającej w sposób bezrefleksyjny z internetu. Zaprojektowaliśmy plakat kampanii. Przygotowaliśmy znaki ostrzegające przed przemocą. Każdy kto brał udział w kampanii otrzymał dyplom podziękowania. Pomarańczowe wstążeczki i pomarańczowe balony dopełniały klimatu.
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

2018-11-19
Konkurs plastyczny "19 dni" rozstrzygnięty.
     Dom Dziecka w Białowieży po raz trzeci był organizatorem konkursu plastycznego „Stop agresji i i przemocy” realizowanego w ramach międzynarodowej kampanii „19 DNI” - STOP PRZEMOCY.

W dniu 19.11.2018 Komisja Konkursowa w składzie:
1.    Ewa Rutkowska – sponsor,
2.    Marta Gierłachowska  - KPP Hajnówka,
3.    Tomasz Kołodziejczak – BPN,
4.    Cezary Nazarko – Straż Graniczna,
5.    Roman Paszko – AŚ Hajnówka,
6.    Lech Nowacki – artysta plastyk,
7.    Krystyna Dackiewicz – Dom Dziecka w Białowieży,
8.    Agnieszka Langwińska – Dom Dziecka w Białowieży,
 dokonała oceny prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs.

     W konkursie wzięło udział 99 uczestników. Przy ocenie prac Komisja Konkursowa kierowała się takimi kryteriami jak:
- zgodność pracy z tematem konkursu,
- staranność i pomysłowość wykonania,
- atrakcyjność plastyczna pracy,
- walory edukacyjne załączonego hasła sprzeciwiającego się agresji i przemocy.

     Komisja Konkursowa przyznała nagrody dla następujących osób:
I. miejsce: Natalia K. lat 15 
II. miejsce:  Patrycja R. lat 13
III. miejsce: Maja Ż. lat 18
Wyróżnienie: Roksana P. lat 15 
Nagroda publiczności: Patrycja R. lat 13 

    Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu  i zapraszamy ponownie za rok.

    Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 14.12.2018 w Domu Dziecka w Białowieży. Wystawę pokonkursową można oglądać od 19.11.2018 do 25.01.2019 w siedzibie Domu Dziecka w Białowieży.

ImageImage
ImageImageImageImage

2018-11-12
100 lat Odzyskania Niepodległości
     W tym roku 11 listopada jest szczególnym dniem dla wszystkich Polaków. 100 lat temu po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał niepodległość. My również uczestniczyliśmy w obchodach Święta Niepodległości. Chcieliśmy w ten sposób dać wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym dzisiaj żyjemy w wolnej Polsce. Dzięki którym przetrwał nasz język, nasza kultura i nasza tradycja. Podczas wspólnego spotkania w naszym domu przypomnieliśmy sobie czego dokładnie dotyczy to święto i co powinniśmy wiedzieć na temat Dnia Niepodległości, oraz symboli narodowych. Następnie rozwiązywaliśmy quiz na ten temat i słuchaliśmy pieśni patriotycznych. Na koniec robiliśmy laurki patriotyczne i wpisaliśmy na nich życzenia naszej Ojczyźnie. Oby nasz kraj nigdy więcej nie zniknął z mapy Europy.
ImageImageImageImageImage
ImageImageImageImage