W dniach 1-08---7-08-2016 r.wychowankowie Domu Dziecka wyjechali do Rantrum w płn-wsch. Niemczech. Zespól taneczny ''Małolaty '' reprezentował placówkę i przygotował występy dla gości z Niemiec. Było to duże wyróżnienie dla zespołu , za jego pracę i wkład w popularyzowanie naszej placówki. W Rantrum godnie Dom Dziecka reprezentowały:
1.Natalia S.
2.Ewelina .I
3.Patrycja K.
4.Iza R.
5.Dagmara Ł
6.Anna W.
7.Kamila C.
8.Martyna C.
Prezentowały się znakomicie
ImageImageImageImage
ImageImageImage
ImageImageImage


     Dziewczęta z Domu Dziecka tańczące w zespole ''Małolaty'' wystąpiły w 2015 roku 21 razy  reprezentując Dom Dziecka w gminie i powiecie. Są ozdobą różnych  uroczystości, kochają taniec, bawią się nim i rozwijają dzięki niemu. Prosimy zobaczyć migawki z naszych występów, przygotowań, atmosfery :-)  
ImageImage
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

     Dziewczęta z zespołu tanecznego dużo trenują, uczestniczą w warsztatach w Białymstoku w Studio Tańca "Fair Play". Zajęcia prowadzą doświadczone tancerki, uczestniczki programu "You Can Dance ".
ImageImageImageImage


26.05.2015

     26.05.2015r. zespół "Małolaty" wystąpił na gminnych obchodach "Dnia Matki". Zespół zaprezentował nowy taniec "Iluzja".
    Tego dnia 19 urodziny obchodziła tancerka zespołu Iza, która kocha taniec, a jej ulubionym stylem jest dancehall. Sto lat Iza!
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

12.03.2015

     11 marca 2015 r. w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku odbył się Międzyszkolny Konkurs Giełda Talentów. Konkursem objęte były placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz szkoły podstawowe i gimnazja z terenu województwa podlaskiego.
     Głównym celem projektu było pobudzanie i rozwijanie talentów młodzieży w trzech kategoriach:
1. konkurs recytatorski,
2. konkurs plastyczny (rzeźba, malarstwo, rysunek, grafika),
3. konkurs muzyczno ? taneczny (śpiew, taniec, akrobatyka).
    Tego roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży i zgromadził ponad siedemdziesięciu uczestników. Zespół taneczny ?Małolaty" uczestniczył w konkursie, przedstawiając 3 tańce. Zajęliśmy 3 miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni.
ImageImageImageImageImageImage
28.02.2015  

     27 lutego 12015 r. rozpoczął się IX Turniej Zakładów Pracy w Białowieży o puchar wójta gminy Białowieża.
     Zespół taneczny "Małolaty" od kilku lat systematycznie występuje gościnnie na tym turnieju. W tym roku zespół wystąpił z 3 tańcami. zespół kibicował drużynie z Zespołu Szkół w Białowieży.
ImageImageImageImageImageImage

16-10-2014
     Występ w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce.
ImageImageImageImage

14-09-2014r.

     13 września na parkingu gminnym w Białowieży odbył się koncert pt. ?Prezentacje białowieskich działalności artystycznych?. Impreza została zorganizowana w ramach realizacji projektu ?Z folklorem przez życie ? spotkania muzyczne w Białowieży?. Głównym celem zadania jest promocja regionu poprzez promowanie amatorskiego ruchu artystycznego, amatorskich zespołów muzycznych. Jako dobro wspólne zadanie integruje społeczność lokalną mieszkającą w Białowieży, poprzez wspólne uczestnictwo w koncercie, udział w warsztatach muzycznych. Zespół taneczny Małolaty zaproszony do udziału zatańczył 3 tańce. Miło, że Dom Dziecka w Białowieży wpisuje się w działalność lokalną.
ImageImageImageImageImageImageImageImage

13-05-2014r.

     13 maja w studio tańca REVOLT w Bielsku Podlaskim, zespół taneczny MAŁOLATY wziął udział w warsztatach tanecznych.
P.Maria Żukowska przez  3 godziny dała lekcję tańca Belly Dance, Salsy, HIP-HOP,  dziewczęta w wieku od 10 -17 lat dały popis kondycji i samodyscypliny. Nowość to zajęcia z chustami z Belly Dance w rytm dancehall. Dziękujemy i zabieramy się za nowy układ.
ImageImageImageImage
ImageImage

30-04-2014 r.

     Pod koniec kwietnia zespół taneczny Małolaty odwiedził PRZEDSZKOLE NR 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Na zaproszenie p.dyrektor Doroty Durzyńskiej, wychowanki brały udział w programie artystycznym z okazji Konkursu Ekologicznego ?Kocham, lubię, szanuję...nie niszczę, nie śmiecę, tylko recytuję". Zespół wystąpił w 2 tańcach Czirliderki i Hip-Hop, oraz bawił się z przedszkolakami w czasie zabaw.

     Przedszkole nr. 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce razem z Domem Dziecka z Białowieży bierze udział w projekcie "Partnerstwo lokalne w powiecie Hajnówka". Jest to 1 nasze spotkanie w ramach realizacji projektu CWP przy BPN w Białowieży. Wychowanki były bardzo zadowolone z odwiedzin i chętnie będziemy współpracować w przyszłości.

ImageImageImageImage ImageImageImageImage

6-03-2014 r.

     W Białowieskim Domu Kultury odbyły gminne obchody Dnia Kobiet. Zespół taneczny MAŁOLATY zaprezentował 2 tańce:
- z pomponami czirliderki
- układ HIP-Hopu
Dziewczęta wspaniale się bawiły na scenie, chociaż stres był wielki, godziny treningów też zrobiły swoje. Tancerki  bardzo lubią 
występować dla innych.

Do zobaczenia :-)

ImageImageImageImage

21-02-2014 r.

     Zespół wystąpił na Turnieju  Zakładów Pracy o puchar wójta gminy Białowieża w piłce siatkowej. Dziewczęta zatańczyły przed zgromadzoną publicznością kolejny rok z rzędu. Humory dopisywały, dziewczęta kibicowały zespołowi z gminy. Brawo, zajęli miejsce w czołówce. 

ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
Image    Image    Image    Image    Image

Zespół taneczny Małolaty powstał w we wrześniu 2012 roku. Został on reaktywowany po 3-letniej przerwie. Wcześniej działał przez 15 lat.
     W obecnym składzie działa od września 2012 roku. Jest on nierozerwalnie związany z Domem Dziecka w Białowieży, dzieci i młodzież chętnie korzystają z tej formy terapii odreagowując stres i brak rodziny na co dzień .
     Taniec niewątpliwie pomaga w życiu młodego człowieka, dowartościowuje, uczy systematyczności, odpowiedzialności a przede wszystkim współżycia w grupie i umiejętności dostosowania się do innych, zachowując własny styl i osobowość.
     Obecnie w zespole tańczą: Marlena, Natalka,Żaneta,Majka, Kamila, Ola, Ewelina, Sandra, Sara, Martyna, Angelika, Patrycja. Najmłodsza tancerka liczy 9 lat, świetnie prezentuje się w czirliderkach. Pompony są profesjonalne, czyli ciężkie ale ona to twarda sztuka. Jest ulubienicą zespołu i publiczności.
     Małolaty często reprezentują Dom Dziecka na różnego rodzaju imprezach, jesteśmy zapraszani do Hajnówki, Białegostoku, w Białowieży często tańczymy na imprezach okolicznościowych np: Dzień Kobiet, Turniej sportowy zakładów pracy oraz dla naszych gości, którzy odwiedzają Dom Dziecka.
     Pierwszym tańcem, który przygotowaliśmy był TANIEC Z POMPONAMI.

ImageImageImageImage

     Czirliderki cieszą się dużym powodzeniem, są zapraszane na wiele imprez kulturalnych i sportowych.
 
     Drugi taniec to CYGANKI .

ImageImageImageImageImageImageImage

     Trzeci taniec to SAMBA BRASIL.

ImageImageImage

     Teraz dziewczęta przygotowują taniec nowoczesny.

ImageImageImageImage

     Zespół systematycznie doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach tanecznych w Studio Tańca REVOLT.

ImageImageImage

     Zespól prowadzi wychowawczyni p. Basia, która z wielką cierpliwością i pasją uczy wychowanki miłości do tańca. Projektuje stroje taneczne i nadzoruje ich wykonanie.
     Wielkim przyjacielem zespołu jest warszawska firma CHEP, która sponsoruje zespół MAŁOLATY.

Image    Image    Image    Image    Image

   2014.02.14

     Kółko taneczne pod kierownictwem p. Basi opracowuje  nowe tańce . Współpracuje z kołem teatralnym ,  przygotowuje tańce do spektaklu i nadal tańczy tańce nowoczesne . Młodzież ciężko trenuje żeby móc wystąpić również na zawodach siatkarskich jako czirliderki , reprezentując Dom Dziecka na uroczystościach gminnych np;Dzień Kobiet, kółko posiada własny kalendarz z tancerzami i tańcami .

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

                                                                                                         Sponsorem zespołu była firma Chep .

  20 lutego 2013 roku zespół Małolaty brał udział w warsztatach tanecznych z tańca nowoczesnego: HIP HOP, KRUMPING, MODERN JAZZ.

ImageImageImageImage
     11 dziewcząt pod okien p. Marii Żukowskiej ze studia tańca REVOLT w Bielsku Podlaskim przez 3 godziny z wielką energią ćwiczyło taniec nowoczesny. Walczyło też z własnym ciałem, energią, siłą woli. Zajęcia 3-godzinne wymagają olbrzymiego wysiłku fizycznego, koncentracji umysłu i humoru w podejściu do własnych słabości.
     Warto było... Bitowa muzyka do krumpingu oszołomiła tancerki i bardzo przypadła im do gustu. P. Marysia jest świetnym instruktorem i pedagogiem, wyczuwa nastrój tańczących, motywuje do pracy i powoli pokazuje aż do skutku.
      Zespół tańczy różne style taneczne i nie boi się nowych wyznań. Na pewno skorzystamy jeszcze z warsztatów .
Popatrzcie na zdjęcia, widać na nich  krew i pot i łzy oraz radość z tańca.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
      Dziękujemy Renacie za zajęcia z zespołem, wniosła dużo  świeżości i pokazała co to znaczy KONDYCJA.... Pozdrowienia.

 

2013.05.18

     Zespół wystąpił gościnnie na Turnieju Piłki Siatkowej placówek opiekuńczo-wychowawczych w Białowieży .
     Dziewczęta zatańczyły Taniec Czirliderek i Hip-Hop.. Wychowanki tańczą i znakomicie grają w piłkę siatkową. Marlena, Natalia i Żaneta zajęły czołowe miejsca w turnieju wraz ze swoimi drużynami.

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

 

2013.05.25

     Zespół Małolaty uczestniczył w uroczystych obchodach Dnia Samorządowca w DPS w Białowieży. Wychowanki zatańczyły dla licznie zgromadzonych gości ze starostwa, PCPR w Hajnówce oraz pensjonariuszy DPS -u. Tancerki zostały nagrodzone gromkimi brawami i obdarowane słodyczami.

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage